Bóle Kręgosłupa, Rwa Kulszowa, Dyskopatie

Nie znaleziono artykułu


fizjoterapeuta-Grzegorz-Tokarczyk
mgr Grzegorz Tokarczyk

Doświadczony fizjoterapeuta z Wrocławia, oferuje usługi w gabinecie oraz z dojazdem do Pacjenta na terenie całego Wrocławia.

Bóle promieniujące do kończyn górnych i dolnych

Powiązane artykuły na blogu

Zadbaj o swoje dyski!
Zadbaj o swoje dyski!

Twój kręgosłup lubi ruch! Ciało ludzkie jest stworzone do aktywności fizycznej. Bezruch nie robi dobrze Twojemu kręgosłupowi, uwierz mi. Jeżeli z zajęć chemii ze szkoły pamiętasz o procesie dyfuzji i osmozy to skojarzysz w jaki sposób są odżywiane nasze krążki międzykręgowe. Odżywienie w składniki odżywcze zapewnia naprzemienny proces kompresji/dekompresji (po polsku obciążania i odciążania). Taki proces zachodzi u nas codziennie, pod warunkiem, że nie leżysz na kanapie cały dzień. Tak jest! Dobrze myślisz! Tym procesem a w zasadzie czynnością jest chód.

6 największych mitów o dyskach międzykręgowych
6 największych mitów o dyskach międzykręgowych

Typowy opis rezonansu: “Na poziomie L4/L5 pośrodkowa lewostronna przepuklina krążka m-k wraz z osteofitami na tylno-bocznych krawędziach trzonów uciska worek oponowy i korzeń nerwu rdzeniowego.” Uderzyłeś się kiedyś klamką w łokieć? Dokładnie tam, gdzie przechodzi nerw łokciowy? Przeszedł prąd aż do palców? To jest właśnie ból promieniujący do ręki wynikający z ucisku na nerw rdzeniowy.

Co jest najważniejsze w profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa?
Co jest najważniejsze w profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa?

W obecnych czasach (pandemia, home office itd.) pacjenci często skarżą się na dolegliwości bólowe kręgosłupa i widzą konkretną przyczynę tego problemu. Przyczyną jest brak ruchu! Pozamykane siłownie, baseny, do tego pora roku nie zachęcająca do spacerów czy biegów na zewnątrz. W domu ciężko się zmotywować do ćwiczeń - wiadomo są inne obowiązki (spokojnie, też tak mam).

O Nas

LOGO GLOBAL THERAPY

Global Therapy oferuje wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych we Wrocławiu z dojazdem do klienta na terenie całego miasta, a w szczególności w dzielnicach Biskupin, Sępolno, Gaj. Fizjoterapeuta Grzegorz Tokarczyk oferuje także rehabilitację osób starszych, w tym rehabilitację po endoprotezie stawu biodrowego i kolanowego.

Więcej

Copyrights © 2023 | Global Therapy Fizjoterapia | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja amalinowska.pl

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej.

Umów wizytę na ZnanyLekarz.pl

Polub stronę na Facebooku!