Bóle Kręgosłupa, Rwa Kulszowa, Dyskopatie

Nie znaleziono artykułu


Grzegorz Tokarczyk
Grzegorz Tokarczyk

Doświadczony fizjoterapeuta z Wrocławia, oferuje usługi w gabinecie oraz z dojazdem do Pacjenta na terenie całego Wrocławia.

Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty?

Umów wizytę

Powiązane artykuły na blogu

Zadbaj o swoje dyski!

Zadbaj o swoje dyski!

Twój kręgosłup lubi ruch! Ciało ludzkie jest stworzone do aktywności fizycznej. Bezruch nie robi dobrze Twojemu kręgosłupowi, uwierz mi. Jeżeli z zajęć chemii ze szkoły pamiętasz o procesie dyfuzji i osmozy to skojarzysz w jaki sposób są odżywiane nasze krążki międzykręgowe. Odżywienie w składniki odżywcze zapewnia naprzemienny proces kompresji/dekompresji (po polsku obciążania i odciążania). Taki proces zachodzi u nas codziennie, pod warunkiem, że nie leżysz na kanapie cały dzień. Tak jest! Dobrze myślisz! Tym procesem a w zasadzie czynnością jest chód.

6 największych mitów o dyskach międzykręgowych

6 największych mitów o dyskach międzykręgowych

Typowy opis rezonansu: “Na poziomie L4/L5 pośrodkowa lewostronna przepuklina krążka m-k wraz z osteofitami na tylno-bocznych krawędziach trzonów uciska worek oponowy i korzeń nerwu rdzeniowego.” Uderzyłeś się kiedyś klamką w łokieć? Dokładnie tam, gdzie przechodzi nerw łokciowy? Przeszedł prąd aż do palców? To jest właśnie ból promieniujący do ręki wynikający z ucisku na nerw rdzeniowy.

Co jest najważniejsze w profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa?

Co jest najważniejsze w profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa?

W obecnych czasach (pandemia, home office itd.) pacjenci często skarżą się na dolegliwości bólowe kręgosłupa i widzą konkretną przyczynę tego problemu. Przyczyną jest brak ruchu! Pozamykane siłownie, baseny, do tego pora roku nie zachęcająca do spacerów czy biegów na zewnątrz. W domu ciężko się zmotywować do ćwiczeń - wiadomo są inne obowiązki (spokojnie, też tak mam).

Zostaw numer, oddzwonimy!

Umów wizytę na ZnanyLekarz.pl

znany lekarz

Polub stronę na Facebooku!