Rehabilitacja domowa Wrocław Biskupin

Gabinet fizjoterapii Global Therapy Grzegorz Tokarczyk, oferuje profesjonalne usługi z zakresu przeprowadzania rehabilitacji w mieście Wrocław. Oferta gabinetu fizjoterapeutycznego na Biskupinie obejmuje różnorodne zabiegi fizjoterapeutyczne, masaż leczniczy oraz klasyczny, terapię manualną oraz szeroko pojęte doradztwo. Specjalista, w razie potrzeby, zaleci pacjentowi wykonywanie dodatkowych ćwiczeń w domu, w celu utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Oprócz tego, fizjoterapeuta Grzegorz Tokarczyk uświadomi nas, jak ważna jest prawidłowa dieta i odpowiedni tryb życia przy chorych/ słabych stawach lub bólach poszczególnych części ciała. Jest to istotnym elementem fizjoterapii we Wrocławiu.

badania pacjenta przez terapeute

Działanie specjalistów skupia się na czterech czynnościach. Pierwszą z nich jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, podczas którego fizjoterapeuta ogląda wyniki pacjenta z badań radiologicznych. Dodatkowo, wywiad dotyczy także stanu, w jakim znajdują się nasze narządy wewnętrzne. Po wywiadzie, przeprowadzane jest badanie, które poprzedza rehabilitację we wrocławskim gabinecie.

Pozbycie się dolegliwości bólowych poprzez Rehabilitacje

Fizjoterapeuta dokładnie sprawdza siłę mięśni, zakres ruchomości oraz stan jamy brzusznej i stawów. Podczas badania, ustalane są miejsca, które stanowią główne źródła bólu. Fizjoterapeuta, posiadając wszystkie powyższe informacje, jest w stanie ułożyć plan i częstotliwość leczenia.

Kluczowym działaniem jest rozpoczęcie terapii, czyli rehabilitacja. Jej celem jest stałe pozbycie się dolegliwości bólowych, które są skutkiem zwyrodnień stawów, wrodzonych lub nabytych wad, przebytych chorób, obciążeń genetycznych lub urazów. Warto pamiętać, że leczenie skupia się również na zwalczeniu przyczyn bólu. Zestawy ćwiczeń i zabiegów, częstotliwość i długość leczenia, dobierane są do każdego pacjenta w sposób indywidualny. Fizjoterapeuta bierze pod uwagę takie aspekty jak wiek pacjenta, jego ogólny stan zdrowia, typ problemu, nasilenie bólu oraz przyczyny, które go powodują. W planowaniu rehabilitacji istotne jest uwzględnienie wszystkich powyższych kryteriów, by zapewnić pacjentowi jak najlepszy program leczenia. Po przebyciu terapii, każdy pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem.

rehabilitacja pacjentki

Fizjoterapeuta może zaproponować dodatkowe ćwiczenia, które pacjent może wykonywać samodzielnie w domu. Najczęściej są to ćwiczenia rozciągające, lekkie i proste do wykonania. Oprócz ćwiczeń, pacjentowi udziela się wskazówek na temat odpowiedniego żywienia oraz sposobów, które pomogą pozbyć się stresu.


Fizjoterapeuta sprawdza, w jakim stopniu dolegliwości uległy zmianie. Odpowiednio przygotowany program leczenia przyniesie widoczne efekty w krótkim czasie.

Rehabilitacja w domu pacjenta

Dodatkowo, gabinet fizjoterapii oferuje dojazd do domu pacjenta. Jest to wygodna forma rehabilitacji we Wrocławiu dla wszystkich tych osób, które nie poruszają się o własnych siłach lub mieszkają zbyt daleko gabinetu. Opcja dojazdu do pacjenta umożliwia skorzystanie z oferty każdemu, kto boryka się z bólem stawów i bólami kręgosłupa.

Gabinet rehabilitacji Global Therapy Grzegorz Tokarczyk, jest szczególnie zaawansowana. Oferta kierowana jest bowiem do pacjentów, którzy cierpią na takie dolegliwości jak rwa kulszowa, dyskopatie, bóle promieniujące do kończyn, bóle stawów, zawroty głowy oraz przewlekłe dolegliwości bólowe poszczególnych części ciała. Oprócz tego, zabiegi fizjoterapeutyczne są przeznaczone dla osób z mrowieniem i drętwieniem kończyn oraz dla pacjentów, którzy niedawno przebyli operację lub zabieg.

Rehabilitacja domowa we Wrocławiu, to szansa na szybki powrót do zdrowia dla każdej osoby cierpiącej na ból stawów. Global Therapy oferuje przystępne ceny za wykonywane zabiegi oraz za dojazdy do pacjenta. Każdy pacjent, niezależnie od wieku oraz typu problemu, może liczyć na profesjonalną i szybką pomoc fizjoterapeutów. Zarówno w gabinecie, jak i podczas wizyt domowych, pacjent może uzyskać istotne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego trybu życia, odżywiania się oraz wykonywania dodatkowych ćwiczeń.

Zadzwoń i zapisz się już dziś!
fizjoterapia wrocław

ul. Piławska 18
ML ART Studio (obok Ferio Gaj)
50-538 Wrocław
NIP 7692171714
REGON 366471902
Tel: +48 696 849 783