Nie licz kalorii, spraw by kalorie się liczyły!

29 lipca 2017

Wiesz jak wieczorne piwko i opakowanie lodów wpływa na twoje plecy? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Ile pracy odeszłoby terapeutom, jakby pacjenci mieli większą świadomość tego, że nie zdrowe nawyki żywieniowe prowadzą do przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa. I nie mam tu na myśli, pacjenta, który poprzez objadanie się słodyczami, fastfoodami, lodami itp. ma nadwage i powoduję to zwiększone obciążenie kręgosłupa (to tak jakby na plecy założyc 30 kilogramowy plecak). Owszem, ma to wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, ale jest jeszcze druga strona medalu, a nawet trzecia (swoją drogą nigdy nie widziałem medalu co ma 3 strony).

Na przykład mamy do czynienia z pacjentem z dużą nadwagą, z takim dość pokaźnym brzuszkiem. :DJakie wysokie ciśnienie musi być w jamie brzusznej, która jest otoczona tkanką tłuszczową? Wysokie ciśnienie - to się przekłada na wysokie ciśnienie w krążkach międzykręgowych, a co za tym idzie jeżeli jest wysokie ciśnienie to jakie jest ukrwienie tego obszaru? Słabeeee. A jak funkcjonuję ubogo zaopatrzona w krew tkanka? Powoli sobie umiera, i coraz to bardziej, bardzieeej jest podatna na uszkodzenia.

Druga sytuacja - mieliście kiedyś tak, że po syto zakrapianej imieninowej imprezy u szwagra, gdzie królowały tłuste i ciężko strawne potrawy, gdzie wątroba zamiast na wolnych obrotach to musiała zmienić bieg na 2 i jechać pod górkę, żeby to wszystko przetrawić, na drugi dzień budzicie się nie tylko z bólem głowy (i to nie jest napięciowy ból głowy, wiadomo), ale i z bólem pleców?

Ogólnie chcę tylko przybliżyć w jaki sposób nieprawidłowe nawyki żywieniowe(praca narządów wewnętrznych) mogą powodować dolegliwości bólowe nie tylko kręgosłupa, ale i również stawów obwodowych.

Na zdjęciu słodkości od Pacjentów.:D Dwa razy mi się zdarzyło żeby ktoś przyniósł owoce albo orzechy.

Autor: Grzegorz Tokarczyk

ul. Piławska 18
ML ART Studio (obok Ferio Gaj)
50-538 Wrocław
NIP 7692171714
REGON 366471902
Tel: +48 696 849 783