Leczenie bólu stawów Wrocław

Ból stawów należy do szczególnie uciążliwych, utrudniających funkcjonowanie. Dolegliwości mogą być spowodowane zwyrodnieniem, podeszłym wiekiem, przebytymi chorobami lub uwarunkowaniami genetycznymi. Dyskomfort może pojawić się w każdym wieku i utrzymywać się przez dłuższy czas. Możliwe jest załagodzenie lub całkowite pozbycie się dolegliwości, dzięki odpowiednim technikom leczenia. Fizjoterapeuci we Wrocławiu oferują fachową opiekę medyczną każdemu, komu ból kręgosłupa utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Leczenie bólu stawów we Wrocławiu pomaga wrócić szybko do zdrowia.

Global Therapy oferuje pomoc w czterech krokach. Pierwszym z nich jest szczegółowy wywiad, który lekarz przeprowadza z pacjentem. Specjalista zapoznaje się także z wynikami radiologicznymi pacjenta, by mieć pełen obraz sytuacji. Kolejnym działaniem jest badanie – dzięki niemu lekarz jest w stanie wykryć przyczynę dyskomfortu. Podczas badania, lekarz sprawdza ruchomość naszych stawów oraz siłę mięśni. Następnie, ustalane są szczegóły i plan terapii, który pozwoli pokonać ból stawów w gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu.

Ból kręgosłupa Wrocław

Terapia manualna umożliwia leczenie zwyrodnień stawów oraz urazów. Dodatkowo, pozwala ona na pozbycie się uciążliwej migreny, ucisku mięśni i napięć o różnym podłożu. Sprawdza siłę naszych mięśni, zakres ruchomości oraz występowanie blokowań stawowych. Gdy fizjoterapeuta uzyska powyższe informacje na temat naszego stanu zdrowia, następuje ułożenie planu leczenia oraz jego częstotliwości. Oprócz tego, pacjent może otrzymać zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Fizjoterapeuci z Global Therapy duży nacisk kładą na rolę odżywiania się i narządów wewnętrznych (m.in. jelit), w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów.

Terapia i kontrola kręgosłupa oraz stawów

Dzięki ofercie Global Therapy, szybko możemy pozbyć się dolegliwości związanych z uciążliwym bólem. Specjaliści pomogą nam usunąć dyskomfort i boleści w konkretnych częściach ciała. Najczęściej, pacjenci skarżą się na bóle kręgosłupa w różnych odcinkach. Przyczyny dolegliwości są bardzo różne – na ból wpływa wiele czynników.

Fizjoterapeuta pomoże nam pozbyć się nie tylko skutków problemu, ale i jego przyczyny. Plan rehabilitacji jest dobierany do pacjenta w sposób indywidualny. W zależności od przyczyn dolegliwości, stanu i wieku pacjenta, ustalany jest regularny plan leczenia. Lekarz pracuje na właściwych tkankach, by zmniejszyć ból stawów i kręgosłupa.

Po zakończeniu rehabilitacji, jesteśmy w stałym kontakcie z fizjoterapeutą. Lekarz może nam zalecić wykonywanie dodatkowych ćwiczeń w warunkach domowych, jeśli wymaga tego nasz stan zdrowia. Ponadto, oprócz ćwiczeń, w łagodzeniu bólu stawów, bardzo pomocna okazuje się właściwa dieta i odpowiednie metody redukcji stresu. Fizjoterapeuci, oprócz wiedzy z zakresu rehabilitacji, będą mogli doradzić pacjentom w aspekcie odżywiania się i radzenia sobie ze stresem. Pacjenci, korzystając z pomocy fizjoterapeutów, mogą na stałe pozbyć się uciążliwego bólu stawów i kręgosłupa.

Zadzwoń i zapisz się już dziś!
fizjoterapia wrocław

ul. Piławska 18
ML ART Studio (obok Ferio Gaj)
50-538 Wrocław
NIP 7692171714
REGON 366471902
Tel: +48 696 849 783